strona główna
  oczekiwania   inspiracje   realizacje   kontakt   oferta

Nastrój budują drobiazgi, inspiracje kolorem i fakturą, zabawa detalem. Często wielość struktur i materiałów tworzy z czasem niepowtarzalne, indywidualne przedmioty, które odzwierciedlając gusty i upodobania zachowują zarazem wymagane funkcje użytkowe.Nasze produkty mogą być stosowane jako okładzina na większej powierzchni lub jako elementy dekoracyjne - dekory, ramy luster, listwy wykończeniowe, zabudowy ozdobne kominków i pieców, elementy mozaik, maskowania wokół otworów okiennych i drzwiowych oraz w wielu nietypowych zastosowaniach związanych z wystrojem i aranżacją wnętrz. W opisie realizacji znajdziecie Państwo zestawienie cech wspólnych wytwarzanych przez nas kafli. Mamy nadzieję że te informacje będą inspirujące w określeniu przydatności właśnie naszych wyrobów do realizowanych przez Państwa przedsięwzięć.


Proponujemy Państwu wyroby wykonywane ręcznie, metodą rzezbiarską.

Nasze kafle wykonywane są z tradycyjnego materiału. Również stosowana przez nas metoda wytwarzania, nawiązująca do tradycyjnych sposobów wykonywania kafli, wpływa na ich oryginalność. Pozwala ona na powtarzanie wzoru ale jej ręczny charakter powoduje, że kafle nie są identyczne. Mogą się nieznacznie różnić rozmiarami, kształtem, efektami występującymi podczas szkliwienia. Pojawiające się na nich przebarwienia i prześwity w szkliwie są efektem celowym - chcemy by widoczna była glina i jej spiek, gdyż daje to ciekawe efekty artystyczne.W przypadku układania większych przestrzeni, dla uzyskania pełnego efektu, proponujemy odpowiedni dobór i ułożenie elementów.Wzory kafli to zabawa detalem, przestrzenią, bliskim i dalekim otoczeniem.
Nasze kafle mają zastosowanie (również) jako elementy wykończeniowe lub indywidualne elementy zdobnicze (obrazy).
Mogą być zwieńczeniem wzorów układanych z kafli przestrzennych lub w połączeniu z innymi materiałami, mogą stanowić składowe ciekawych kompozycji.Gliniane kafle doskonale akumulują ciepło. Mogą być stosowane jako okładzina kominka lub pieca kaflowego.Ciekawe efekty uzyskujemy przez rozmieszczenie wzoru na kilku kaflach.Wykonujemy kafle, których wzory stanowią nawiązanie do ornamentów i zdobień polskich rezydencji z XVI i XVII wieku.

Inspiracje czerpiemy z oryginalnych kafli piecowych pochodzących z wielu dworków i pałaców Wielkopolski, m.in. z Chalina, Brzostkowa, Sierakowa i z Pałacu Górków w Poznaniu. Wielość stosowanych wówczas wzorów skłania zarówno do tworzenia dokładnych replik, adresowanych do klientów pragnących zachować silny związek z tradycją, jak i do bardziej nowatorskich inspiracji dla tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań. Istnieje możliwość wykonania kafli w formie kafli naściennych jak i takich, które będą stanowiły wykończenie kominka lub pieca.2007 © MMWW - CERAMIKA
strony internetowe, prezentacje multimedialne