strona główna
  oczekiwania   inspiracje   realizacje   kontakt   oferta

Nastrój budują drobiazgi, inspiracje kolorem i fakturą, zabawa detalem. Często wielość struktur i materiałów tworzy z czasem niepowtarzalne, indywidualne przedmioty, które odzwierciedlając gusty i upodobania zachowują zarazem wymagane funkcje użytkowe.Nasze produkty mogą być stosowane jako okładzina na większej powierzchni lub jako elementy dekoracyjne - dekory, ramy luster, listwy wykończeniowe, zabudowy ozdobne kominków i pieców, elementy mozaik, maskowania wokół otworów okiennych i drzwiowych oraz w wielu nietypowych zastosowaniach związanych z wystrojem i aranżacją wnętrz. W opisie realizacji znajdziecie Państwo zestawienie cech wspólnych wytwarzanych przez nas kafli. Mamy nadzieję że te informacje będą inspirujące w określeniu przydatności właśnie naszych wyrobów do realizowanych przez Państwa przedsięwzięć.


Proponujemy Państwu wyroby wykonywane ręcznie, metodą rzezbiarską.

Nasze kafle wykonywane są z tradycyjnego materiału. Również stosowana przez nas metoda wytwarzania, nawiązująca do tradycyjnych sposobów wykonywania kafli, wpływa na ich oryginalność. Pozwala ona na powtarzanie wzoru ale jej ręczny charakter powoduje, że kafle nie są identyczne. Mogą się nieznacznie różnić rozmiarami, kształtem, efektami występującymi podczas szkliwienia. Pojawiające się na nich przebarwienia i prześwity w szkliwie są efektem celowym - chcemy by widoczna była glina i jej spiek, gdyż daje to ciekawe efekty artystyczne.W przypadku układania większych przestrzeni, dla uzyskania pełnego efektu, proponujemy odpowiedni dobór i ułożenie elementów.Wzory kafli to zabawa detalem, przestrzenią, bliskim i dalekim otoczeniem.
Nasze kafle mają zastosowanie (również) jako elementy wykończeniowe lub indywidualne elementy zdobnicze (obrazy).
Mogą być zwieńczeniem wzorów układanych z kafli przestrzennych lub w połączeniu z innymi materiałami, mogą stanowić składowe ciekawych kompozycji.Gliniane kafle doskonale akumulują ciepło. Mogą być stosowane jako okładzina kominka lub pieca kaflowego.Ciekawe efekty uzyskujemy przez rozmieszczenie wzoru na kilku kaflach.Wykonujemy kafle, których wzory stanowią nawiązanie do ornamentów i zdobień polskich rezydencji z XVI i XVII wieku.

Inspiracje czerpiemy z oryginalnych kafli piecowych pochodzących z wielu dworków i pałaców Wielkopolski, m.in. z Chalina, Brzostkowa, Sierakowa i z Pałacu Górków w Poznaniu. Wielość stosowanych wówczas wzorów skłania zarówno do tworzenia dokładnych replik, adresowanych do klientów pragnących zachować silny związek z tradycją, jak i do bardziej nowatorskich inspiracji dla tych, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań. Istnieje możliwość wykonania kafli w formie kafli naściennych jak i takich, które będą stanowiły wykończenie kominka lub pieca.

KONTAKT

FAQ

Jak zamówić kafle?
W celu zamówienia kafli należy podjąć następujące kroki: Wymagane jest zainicjowanie kontaktu (w dogodnej dla Państwa formie). Odpowiadamy najpóźniej następnego dnia roboczego. Umawiamy spotkanie osobiste (ta forma kontaktu ma tę przewagę, że możliwe jest "dotknięcie" kafli), lub rozmowę zakończoną wysłaniem na Państwa adres e-mail konkretnych informacji, projektów i zdjęć. Po uzgodnieniach wzorów, wielkości i ilości kafli przystąpimy do etapu produkcji.

Ile kosztują porady i konsultacje dotyczące produkowanej ceramiki?
Wszystkie konsultacje, projekty i prototypowanie kafli niezbędne do ich zamówienia są darmowe i stanowią nasz wkład w budowanie zadowolenia klienta z świadczonej, na jego rzecz, usługi. Udzielamy również konsultacji i porad związanych z produkcją ceramiki, w większości przypadków nie pobierając opłat (dbamy o utrzymanie tradycji kaflarstwa).

Czy można kupić gotowe kafle i gdzie można je obejrzeć?
Obecnie wykonujemy kafle na konkretne zamówienie. Umożliwiamy oglądanie kafli, które powstały w naszej pracowni. Dogodną okazją są spotkania osobiste, do których umówienia zapraszamy.

Czy można dotknąć kafli bez konieczności umówienia spotkania?
Oczywiście, istnieje możliwość zamówienia przesyłki zawierającej próbkę, pozwalającą na ocenę trwałości i jakości kafli. W opisanym przypadku pobieramy opłatę niezbędną do pokrycia kosztów wysyłki i kosztów produkcji kafla (w przypadku zwrotu kafla, koszty zostaną skorygowane o tę wartość).

Jak określić przybliżony koszt usługi? Kafle mają nietypowe kształty i rozmiary.
Już przy pierwszym kontakcie z klientem, staramy się określić koszt usługi, który w większości przypadków jest kosztem ostatecznym. Można też koszty szacować samemu, gdyż cena naszych kafli nie odbiega od cen dekorów dostępnych u innych producentów. Zgonie z zasadą, że najlepiej czerpać informację u źródła, zachęcamy do kontaktu.

Jak wygląda czas realizacji zamówionych kafli?
Każde zamówienie jest inne, dlatego trudno określić jeden czas realizacji. Nie powinien on jednak przekroczyć czterech tygodni. Czas ten w przeważającej części związany jest z procesem wytwarzania, opartym na XVI-wiecznych metodach formowania, suszenia i wypału kafli.2007-2020 © MMWW - CERAMIKA
strony internetowe, prezentacje multimedialne