strona główna
oczekiwania   inspiracje   realizacje   kontakt   oferta

Zamieszczone na stronie przykładowe realizacje mają na celu przedstawienie Państwu sposobu pracy i naszego myślenia o dekoracji ceramicznej jako elemencie architektonicznym i zdobniczym. Realizację obiektów ceramicznych poprzedza zawsze szczegółowe omówienie funkcji jaką dana dekoracja będzie pełnić we wnętrzu. Naszym klientom służymy poradą zarówno w doborze ceramiki jak i przy ustalaniu koncepcji wnętrza.

Wiejska kuchnia.


Prostota i swojski wiejski klimat - koncepcja wnętrz i projekt mebli: pracownia autorska "Nastroje wnętrz" Elżbieta Chudziak.


Łany zboża. Stara szafa z malowanymi drzwiami. Kafle ceramiczne nad piecem. Te elementy głównie stanowią o nastroju tego wnętrza. Poranne słońce wydobywa kształty zdobień na kaflach. Dekoracja jest delikatna - wymaga skupienia uwagi. Latem subtelnie podkreśla nastrój a zimą jest wspomnieniem letniego widoku za oknem.Poniżej przestawiamy zestawienie cech wspólnych wytwarzanych przez nas kafli. Mamy nadzieję że te informacje będą inspirujące w określeniu przydatności właśnie naszych wyrobów do realizowanych przez Państwa przedsięwzięć.

Zaokrąglone górne krawędzie
Zaokrąglone górne krawędzie, przy układaniu z kafli większej powierzchni, podkreślają ręczny charakter wykonanej dekoracji i przestrzenność formy. Przy wplataniu pomiędzy standartowe płytki można dowolnie wysuwać ich płaszczyzny ponad płaszczyznę ściany co nie powoduje powstawania ostrych krawędzi w układanym wzorze. Cecha ta jest również przydatna podczas ozdabiania powierzchni, z ułożonych już płytek, dekorami z naszych kafli. Nasze elementy przyklejane na dowolną powierzchnię częściowo lub całkowicie ją przesłaniając mogą stanowić wypukły ornament.

Szkliwione do podstawy
Szkliwienie kafli do płaszczyzny ich podstawy (front płytki i krawędzie boczne) daje możliwość układania dowolnych kompozycji i dekoracji bez konieczności fugowania. Cecha ta pozwala ponadto na stosowanie szerokiej gamy technik montażu i co z tym związane, klejenia płytek do wielu nietypowych powierzchni.

Mały ciężar
Mały ciężar płytek wynika z przyjętej techniki wytwarzania. Z pewnymi modyfikacjami stosujemy techniki wytwarzania wg tradycyjnych XVI-wiecznych metod. Mały ciężar otwiera nowe możliwości wykorzystania naszych kafli jako elementów dekoracji trwale przytwierdzonych do nietypowych podłoży ale również dekoracji nietrwale związanych z podłożem (wplatanie kafli pomiędzy gipsowy tynk strukturalny lub montaż, jako ornamenty, przy pomocy kleju do powierzchni istniejącej glazury).

Dopasowany rozmiar
W trakcie realizacji projektu na zamówienie, możliwe jest indywidualne określenie rozmiarów i kształtów zamawianych elementów.
W podstawowej ofercie proponujemy dopasowanie rozmiaru wytwarzanych przez nas elementów do oferty standartowych płytek: 100x100mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm itp. Polecane przez nas wówczas rozmiary to: 103x103mm 153x153mm ..., oraz 98x98mm 148x148mm ... Rozmiar 103x103mm może być stosowany w przypadku klejenia większych powierzchni lub wplatania dekorów pomiędzy standartowe płytki (układane z fugą) a także w przypadku kiedy kleimy dekory do istniejącej powierzchni ze standardowych płytek (dekor o rozmiarze 103x103mm pozwala na całkowite zamaskowanie płytki o rozmiarze 100x100mm). Rozmiar 98x98mm jest stosowany do klejenia większych powierzchni. Proponujemy wówczas różnicowanie kształtu każdego kafla stanowiącego element wzoru. Rozmiar ten doskonale pasuje do zastosowan jako dekor w przypadku umieszczania naszych płytek pomiędzy standardowymi płytkami układanymi bez fugi. Należy pamiętać o pewnej tolerancji rozmiaru wynikającej z faktu wytwarzania ręcznego. Proponujemy niejednokrotnie celowe różnicowanie rozmiarów podstawy szukając właściwego wyrazu artystycznego dla danej realizacji.

Paleta kolorów
Kolorystyka kafli dobierana jest każdorazowo indywidualnie do konkretnej realizacji. W początkowej fazie zamówienia proponujemy zrealizowane próbek dwóch wariantów kolorystycznych, będących jeden kontrapunktem a drugi dopełnieniem kolorystyki wnętrza.

Detale
W trakcie wykonywania kompletnego projektu poza możliwością dobrania rozmiaru elementów ceramicznych, określamy również ich ukształtowanie związane z funkcjonalnością wnętrza. Wykonujemy: kafle profilowane uwzględniając przyłącza wodno-kanalizacyjne, kafle z mydelnicami, kafle profilowane z miejscem montażowym na mocowanie wieszaka lub półki itp. Wplatane pomiędzy standardowe płytki dekory mogą mieć "wyszukany" charakter przestrzenny.

Okładanie narożników ścian
Przy układaniu naszych kafli na narożnikach i krawędziach murów wykorzystujemy ich cechę związaną z zaokrąglonym wykonczeniem krawędzi. Po zetknięciu krawędzie nakładają się częściowo na siebie.

Zagłębienie w tylnej ścianie
Zagłębienie w tylnej ścianie kafli umożliwia umieszczanie warstwy zaprawy (lub kleju montażowego) bezpośrednio na kaflu, bez konieczności nanoszenia jej pacą na powierzchnie ściany. Cecha ta jest przydatna w przypadku układania kafli bez fugi. Umożliwia ona również niekonwencjonalne rozwiązania montażowe w zależności od typu stosowanych klejów montażowych i rodzaju powierzchni (kafle można układać na większości powierzchni: od tradycyjnych tynków, przez płyty kartonowo - gipsowe aż do powierzchni drewnianych). Tradycyjnie, klejone zaprawą szamotową bezpośrednio na płytach szamotowych, mogą stanowić warstwę, która łagodnie rozprowadzi ciepło.
KONTAKT

FAQ

Jak zamówić kafle?
W celu zamówienia kafli należy podjąć następujące kroki: Wymagane jest zainicjowanie kontaktu (w dogodnej dla Państwa formie). Odpowiadamy najpóźniej następnego dnia roboczego. Umawiamy spotkanie osobiste (ta forma kontaktu ma tę przewagę, że możliwe jest "dotknięcie" kafli), lub rozmowę zakończoną wysłaniem na Państwa adres e-mail konkretnych informacji, projektów i zdjęć. Po uzgodnieniach wzorów, wielkości i ilości kafli przystąpimy do etapu produkcji.

Ile kosztują porady i konsultacje dotyczące produkowanej ceramiki?
Wszystkie konsultacje, projekty i prototypowanie kafli niezbędne do ich zamówienia są darmowe i stanowią nasz wkład w budowanie zadowolenia klienta z świadczonej, na jego rzecz, usługi. Udzielamy również konsultacji i porad związanych z produkcją ceramiki, w większości przypadków nie pobierając opłat (dbamy o utrzymanie tradycji kaflarstwa).

Czy można kupić gotowe kafle i gdzie można je obejrzeć?
Obecnie wykonujemy kafle na konkretne zamówienie. Umożliwiamy oglądanie kafli, które powstały w naszej pracowni. Dogodną okazją są spotkania osobiste, do których umówienia zapraszamy.

Czy można dotknąć kafli bez konieczności umówienia spotkania?
Oczywiście, istnieje możliwość zamówienia przesyłki zawierającej próbkę, pozwalającą na ocenę trwałości i jakości kafli. W opisanym przypadku pobieramy opłatę niezbędną do pokrycia kosztów wysyłki i kosztów produkcji kafla (w przypadku zwrotu kafla, koszty zostaną skorygowane o tę wartość).

Jak określić przybliżony koszt usługi? Kafle mają nietypowe kształty i rozmiary.
Już przy pierwszym kontakcie z klientem, staramy się określić koszt usługi, który w większości przypadków jest kosztem ostatecznym. Można też koszty szacować samemu, gdyż cena naszych kafli nie odbiega od cen dekorów dostępnych u innych producentów. Zgonie z zasadą, że najlepiej czerpać informację u źródła, zachęcamy do kontaktu.

Jak wygląda czas realizacji zamówionych kafli?
Każde zamówienie jest inne, dlatego trudno określić jeden czas realizacji. Nie powinien on jednak przekroczyć czterech tygodni. Czas ten w przeważającej części związany jest z procesem wytwarzania, opartym na XVI-wiecznych metodach formowania, suszenia i wypału kafli.2007-2020 © MMWW - CERAMIKA
strony internetowe, prezentacje multimedialne